I/c Sky&More ar ekstraordināru šovu uz ledus izrāda jaunākās kolekcijas!

Piektdien, 6. oktobrī i/c Sky&More norisinājās Sky&More Fashion&Show 2023,  kur klātesot sabiedrībā zināmām personām, uzņēmējiem un visiem modes entuziastiem, 80 mākslinieki uz skatuves izspēlēja muzikālu un horeogrāfisku stāstu trīs cēlienos par katra cilvēka personīgo atbildību pret apkārtējo pasauli un vienam pret otru, kā arī atrādīja jaunākās rudens un ziemas kolekcijas no tādiem pasaulē atzītiem zīmoliem kā Karl Lagerfeld, Emporio Armani,  Luisa Cerano, Joop!, Strellson, Riani, Roeckl, Bugatti, Baldessarini, Elisabetta Franchi  u.c.

“Šogad modes mēli klāja ledus un tas patiešām ir unikāli ne tikai Latvijas mērogā, bet pilnīgi noteikti visā Eiropā. Šī gada šovs uzskatāms par turpinājumu iepriekšējam, jo pasākumā piedalījās praktiski visi tie paši mūziķi, klāt piepulcinot dūdu, etnisko bungu, didžeridū, bandžo, ģitāras, flīģeļa izpildītājus, kā arī, protams, papildinot šovu ar vienu no visspilgtākajiem brīžiem –  daiļslidotāju priekšnesumu. Darbs pie pasākuma scenārija un koncepta sākās jau pirms gada, jo, lai attīstītu idejisko scenāriju, vispirms bija jāuzzina, vai ir pieejams viens no svarīgākajiem pasākuma stūrakmeņiem – sintētiskais ledus. Apsvērām dažādas iespējas, sākot ar piegādi no Spānijas –  līdz atradām vispiemērotāko variantu Igaunijā. Lai arī sākotnēji šķita, ka derēs jebkurš sintētiskais ledus, tad, iedziļinoties niansēs, secinājām, ka tam ir dažādi varianti un tikai daži no tiem der daiļslidošanai. Lai pārliecinātos, ka esam izvēlējušies skatuvei atbilstošu materiālu, uz Igauniju devāmies kopā ar daiļslidotāju, kura uz vietas testēja dažādus sintētiskā ledus veidus, “ saka i/c Sky&More vadītāja Kristīne Dombrovska.

“Pasākuma koncepts radīja mums pašiem neskaitāmus izaicinājumus. Kā viens no šķietami sarežģītākajiem likās,  ka būs grūti atrast  mūziķus, kuri māk slidot. Bet, kā izradījās, Latvijā daudzi augstas raudzes profesionāļi to dara ļoti labā līmenī, “ stāsta pasākumu aģentūras  Q – Events projektu vadītāja Elīna Zariņa.

“Tapāt 3 gadus no prāta neizgāja ideja par flīģeļa izmantošanu šova laikā. Līdz šim tas netika realizēts, jo nelikās pareizi izmantot mākslīgo instrumentu, kā tas ir  tik ierasts daudzos pašmāju koncertos.  Visu sarežģīja arī ideja flīģeli pasākuma laikā virzīt pa mēli, līdz ar to mums bija jāmeklē mūzikas instruments, kas neatskaņojas. Bija jāatrod arī profesionāls pianists, kurš enerģiski spētu izpildīt tehno, transu, RnB un  elektronisko mūziku, jo mums bija vēlme parādīt flīģeli līdz šim neierastā veidā. Šovā pilnīgi visi iesaistītie mūzikas instrumenti bija nemitīgā kustībā pa 32 metrus garo skatuvi, ” turpina Elīna Zariņa.

“Uz visiem mūzikas instrumentiem, tai skaitā etniskajiem,  tika spēlētas kompozīcijas mūsdienīgā skanējumā, tādējādi radot šobrīd tik populāro vikingu tehno. Ar Sky&More Fashion&Show izskanējušo dziesmu vārdiem mēs  pasākuma viesiem nodevām  vēstījumu, kas tika izspēlēts muzikālā un horeogrāfiskā stāstā, izpildot Metallica, Paul Van Dyk, Mika, Johnny Nash un Elton John,  Beyonce un Black Eyed Peas, “ uzsver Elīna Zariņa.

“Lai arī  šogad Sky&More pārsteidza ar ekstraordināru sniegumu, kas ikvienu satricināja ar savu unikālo pieeju, fokuss uz modi nepazuda, gluži otrādi  – tas oriģinālā veidā tika izcelts, iepazīstinot klātesošos ar 2023. gada rudens/ziemas aktuālākajām kolekcijām, kuras atspoguļošanai modes skatē sagatavoja Latvijas vadošā modes stiliste Olga Kolotova. Paldies ģenerālsponsoram JAGUAR, sponsoriem Pūres šokolāde, ABK6, Salt, Loewe televizori, Veuve Clicquot, paldies par atbalstu Qevents,  EHR, SWH, Star Fm, Top radio, Mellis un Unastyle, kas mums deva iespēju realizēt Sky&More Fashion&Show /Heal The World/ ar tik iespaidīgu māksliniecisko programmu, ” stāsta Kristīne Dombrovska.

Sky&More Fashion&Show /Heal The World/ komanda:
NMV Rīgas Doma kora skola un diriģente Una Stade
Ģitāra – Rihards Goba
Bungas – Artis Orubs
Flīģelis – Dainis Tenis
Stīgu kvartets:
Pirmā vijole – Margarita Ogibalova
Vijole – Darja Kuzma
Alts – Elina Andrianova-Bahira
Čells – Dmitrijs Drobko
Bass – Deniss Djakons
Čells – Antons Trocjuks
Dūdas – Edgars Kārklis
Dūdas – Kaspars Bārbals
Lielas bungas – Mārtiņš Miļeckis
Spēcīgo balsu īpašnieki: Dināra Rudāne, Diāna Paško, Justs Sirmais, Moriento
Sinhronās slidošanas skola:  Amber un vadītāja Eva Čekanauska
Galvenā tēla (bērna) atveidotāja – Baiba Paegle
Hokejisti: Ņikita Larins, Ņikita Siskovs, Ričards Lejnieks, Kristers Greidiņs
Dejotāji: Edgars Šteins, Artūrs Fatjkins, Kristaps Vanags.
Stiliste  Olga Kolotova
Tērpu māksliniece: Ieva Ādamsone
Lāča kostīma autore: dizainere Madara Mieriņa
Horeogrāfija: Beāte Svarinska
Pasākuma scenogrāfija, režija: QEvents
Tehniskais nodrošinājums: Unique, Full Stage, Euroshow audio, Rentadisplay
Backstage menedžments – Gee Team

pop-up-image