Kā iegādāties klasiskas saulesbrilles, kas piestāvēs visam

Starp aksesuāriem, kas vajadzīgi katrā garderobē, noteikti ir arī klasiskas saulesbrilles, kas kalpos ilgi un piestāvēs gan tavam stilam, gan sejas formai. Lūk, daži padomi no Bergamo saulesbriļļu veikala Latvijā. Kā tās izvēlēties laikā, kad iepērkamies lielākoties tiešsaistē?

Sejas formas noteikšana

Pirmā lieta, ko tev vajadzētu zināt, pirms pērc saulesbrilles – pie kāda tipa formas pieder tava seja. Parasti izšķir šādus sejas apveidus: trīsstūrveida (jeb sirds formas) ovāla, apaļa, kvadrātveida un iegarena.

Iesakām labu triku, kā novērtēt savas sejas formu. Pamācība pavisam vienkārša. Tev vajadzēs lūpukrāsu, ziepju gabaliņu, acu zīmuli vai jebko, ar ko uzvilkt kontūru uz spoguļa un ko pēc tam viegli varēs notīrīt. Nostājies pie spoguļa rokas stiepiena attālumā un apvelc sejas apveidu, sākot no zoda līdz matu līnijai. Tad atkāpies un redzēsi, kāda ir tavas sejas forma.

Vēl viens triks, kas palīdzēs tev izvēlēties saulesbrilles, ir izmēra noteikšana. Bergamo interneta veikalā saulesbrilles ir iedalītas: S, M un L/XL izmēros. Sev piemēroto vari noteikti pavisam vienkārši – ar kredītkartes palīdzību. Novieto karti uz deguna viduslīnijas un seko instrukcijām šajā attēlā, lai saprastu, kuras saulesbrilles tev derēs vislabāk. Par atskaites punktu šeit ņemta uzacu līnija: S izmēram kredītkarte ir līdz vai pāri uzacu līnijai, M – nedaudz pirms, bet L un XL izmēram tā ir līdz uzacu izliekuma vietai.

Apskatīsim, kādi ir klasiskākie saulesbriļļu ietvari un kādām sejas formām tie piemēroti.

Kaķacis

Šīs izteikti sievišķīgās formas brilles mums visvairāk asociējas ar pagājušā gadsimta piecdesmito un sešdesmito gadu dāmām, taču tās, protams, savu aktualitāti nav zaudējušas arī šobrīd. Tām raksturīga uz augšu pacelta līnija sānos un tās pieejamas dažādos stilos – gan lakoniskas, gan ar bieziem rāmjiem, gan rotaļīgi papildinātas ar dažādiem dizaina elementiem.

Šīs formas brilles visvairāk piestāvēs sirdsveida un apaļai sejas formai.

Tauriņformas saulesbrilles

Tās ir brilles ar izteikti platākiem sāniem, radot tauriņa spārniem līdzīgu apveidu. Popularitāti tās ieguva šī gadsimta pirmajā desmitgadē, pateicoties modes nama Prada kolekcijām – tās nēsāja tādas zvaigznes kā Keita Mosa, Rianna un Perisa Hiltone. Drīz vien Prada pēdās gāja arī citi modes nami (Dolce & Gabanna, Tom Ford un citi) un tā kļuva par tendenci. Tā kā šobrīd šī desmitgade modes pasaulē kļuvusi aktuāla, arī tauriņformas saulesbrilles atgūst savu popularitāti.

Šīs formas brilles vislabāk piestāvēs ovālas un iegarenas, kā arī sirdsveida sejas formai.

Kantainas saulesbrilles

Droši vien visklasiskākais un populārākais taisnstūra (sauktas arī par wayfarers jeb ceļotāju brillēm) rāmju dizains ir zīmolam Ray-Ban. Tās ir vienkāršas un nekad neizies no modes. Šeit pieder arī oversized lielie rāmji, kas modē ir jau 50 gadus. Tie  šobrīd ir top tendence, kā arī lielie rāmji kļuvuši par nemirstošu klasisku. 

Tās ir visai universālas un piestāvēs teju jebkuras formas sejai, bet vislabāk derēs tiem, kam ir ovāls, iegarens un apaļš sejas apveids.

Lasītes jeb policistu/pilotu saulesbrilles

Bausch&Lomb firma šos rāmjus izstrādāja 20. gadsimta trīsdesmitajos gados pilotu vajadzībām, taču pēckara gados tās kļuva par modes aksesuāru, un kopš tā laika vienmēr bijušas aktuālas. Joprojām tiek uzskatīts, ka tās garderobei piešķir nedaudz militāru noskaņu.

Šīs formas brilles vislabāk piestāvēs ovālais sejas formai.

Apaļas saulesbrilles

Apaļi rāmji bijuši populāri jau kopš pagājušā gadsimta sākuma – tā ir sākotnējā saulesbriļļu forma no laikiem, kad tās nebija pieejamas tik plašā izvēlē un drīzāk tika lietotas kā nepieciešamība, nevis modes aksesuāras. Jāteic, ka forma izturējusi laika pārbaudījumu un ir akutāla arī mūsdienās.

Šīs brilles vislabāk piestāvēs kvadrātveida, ovālai un sirdsveida sejas formai.

Spilvenformas saulesbrilles

Atšķirībā no klasiskajiem Ray-Ban kantainajiem rāmjiem, spilvenformas brilles ir smagnējākas, platākas, to forma ir neregulāra un stūri var būt noapaļoti. Tās piemērotas sievišķīgai, ekscentriskai garderobei kā košs, uzkrītošs elements.

Šīs brilles vislabāk piestāvēs ovālām un iegarenām sejām.

Panto saulesbrilles

Klasisks pagājušā gadsimta rāmju stils, kuru dāmas iecienījušās arī šobrīd – tās komplimentē un rada jauneklīgu izskatu. Brillēm ir apaļa forma, taču kājiņas novietotas rāmja augšpusē, vizuāli radot maiga pacēluma sajūtu. Turklāt tām ir klasiska noskaņa, tāpēc piestāvēs gan minimālistiskam, gan konservatīvam, gan modernam stilam.

Smalku rāmju panto brilles piestāvēs iegarenai sejai, bet biezu rāmju – kvadrātveida.

Daži padomi, lai saulesbrilles kalpotu ilgi

  • Izvēlies uzticamu zīmolu brilles – tās būs kvalitatīvākas un nenonēsāsies tik ātri.
  • Nēsā līdzi briļļu maciņu, kurā ielikt brilles, kad tās nav vajadzīgas, citādi tās somā vai auto plauktiņā saskrāpēsies.
  • Tīrīšanai izmanto ūdeni un speciālu mikrošķiedras drāniņu. Nekad netīri brilles ar apģērbu vai kādu citu audumu, kas gadījies pa rokai – pat tad, ja šķiet, ka tas nav raujpš.
  • Nenovieto brilles uz galda vai citām virsmām ar stikliem uz leju.
  • Izvēlies klasiskus rāmjus, kas neizies no modes.

Raksta autors ir BERGAMO EYEWEAR.

pop-up-image