Kādas rotas izvēlēties vasarai?

Pavisam drīz būs klāt vasara ar karstām, saulainām dienām un siltiem vakariem, laisku atpūtu dabā un pie jūras, vīna malkošanu kādā kafejnīcas terasē un saviesīgiem pasākumiem. Vasara ir pilnbrieda laiks, kad uzdrīkstamies būt spilgtāki, pamanāmāki, brīvdomīgāki un parādīt sevi pilnā krāšņumā. Kādas rotas piestāvēs vasarai, paspilgtinās tēlu un palielinās vibrācijas kopumā?

Jūras tēma

Ar jūras un ūdens tēmu visbiežāk asociējas tas, kas ir zilos toņos. Rotaslietu pasaulē tiek izmantoti dažādi zilo toņu akmeņi un dārgakmeņi: safīrs, kvarcs, topāzs, tanzanīts, akvamarīns. Piemēram, akvamarīns saukts pat par jūrnieku talismanu, jo tā vārds cēlies no latīņu valodas vārdiem aqua – ūdens un mannus – jūra. Akvamarīna krāsa atgādina tieši jūras ūdens krāsu, jo tā toņi ir no iezaļgana līdz tumši zilai.

Pērle ir pusdārgakmens, ko dabā veido gliemenes, ar perlamutru noklājot smilšu graudiņu vai citu svešķermeni, kas nonācis gliemežvākā. Īpaši rotkaļu vajadzībām pērles tiek audzētas gan sālsūdenī, gan saldūdenī.

Visās varavīksnes krāsās zaigojošais perlamutrs tiek saukts arī par mother of pearl – visu pērļu māti. Perlamutrs ir gliemežvāku iekšējais slānis, ko veido gliemenes. Rotas ar perlamutru vasarai piestāvēs ne tikai dēļ tā tiešās saistības ar jūru, bet arī dēļ košajām krāsām, kas tajā var izspīdēt.

Jūras tēmā iederas arī rotaslietas ar aktuālo matēto zeltu, kas atgādinās pludmales smilšu toni un struktūru. Matētā zelta rotaslietas piestāvēs ne tikai ikdienai, bet arī vasaras vakara pasākumiem.

Košās tehno krāsas

Īpaši modernas un vasarai piestāvošas ir rotas ar akmeņiem spilgtajās un dzīvīgajās tehno krāsās. Turmalīns, ametists, citrīns – šie ir daži no akmeņiem, kas pieejami spilgti rozā, zaļā, oranžā, dzeltenā, zilā un violētā krāsā. Šādas rotas piestāvēs drosmīgai sievietei, kura nebaidās būt pamanāma un vēlas mirdzēt karstajās vasaras dienās un siltajos vakaros.

Festivālu stils

Radīt festivālu noskaņu pašam sev, ieturot brīvdomīgo un nedaudz hipijisko stilu, var arī tad, ja lielie pasākumi iet secen. Mini festivāli ģimenes un šaurā draugu lokā, brīvdienas kādā piejūras mazpilsētā būs lieliski piemērotas, lai nēsātu nokarenus auskarus un kaklarotas, tekstila un ādas rokassprādzes, rotas ar dažādām simbolikām. Ar šādu rotu izvēli vienlaikus gan sajutīsiet vasarai raksturīgo vieglumu, gan arī paudīsiet savu brīvību un neatkarību.

Flora un fauna

Kad vēl, ja ne vasarā, nēsāt rotas ar taureņiem, kukaiņiem, putniem, ziediem, ogām un citiem dabas motīviem?! Rotas ir košas un uzmanību piesaistošas. Tās ir fantāziju un arī nostaļģiju raisošas, kā arī pavisam noteikti izcels nēsātājas radošo un dzīvespriecīgo garu.

Raksta autors ir GRENARDI – eksperts ekskluzīvo rotu pasaulē.

Šo un citus rakstus par rotu pasauli lasiet GRENARDI digitālajā žurnālā Grenazine.lv (https://grenazine.lv/). 

pop-up-image