Rotas, kas modē šajā pavasarī!

Pavasaris ir laiks, kad ikviena sieviete vēlas atplaukt, būt pamanāmāka un gūt pacilājuma sajūtu. Pavasarīgo noskaņojumu paspilgtinās romantiskas vai rotaļīgas rotas vieglos pasteļtoņos. Šajā pavasarī īpaši modē rotas ar prazeolītu – dabā reti sastopamo zaļo kvarcu, kā arī rotas ar akvamarīnu – akmeni, kas simbolizē atmošanos. Piedāvājam ieskatīties GRENARDI rotu ekspertu sagatavoto izlasi ar rotām, kas modē šajā pavasarī!

Rotas ar pavasara akmeni – prazeolītu

2022. gada pavasara akmens ir prazeolīts. Prazeolīts ir zaļais kvarcs, kas dabā reti sastopams. Pavasarim īpaši piemērots, jo zaļā ir dabas pasaules krāsa, kas tiek uztverta kā nomierinoša un atsvaidzinoša. Prazeolīta unikālais zaļais tonis rodas, karsējot violeto ametistu. Dabiskā veidā krāsa veidojas saules gaismas ietekmē, mākslīgā veidā – karsējot laboratorijās. Tiek uzskatīts, ka akmens simbolizē pārpilnību un labklājību, kā arī veicina dzīvošanu tieši šim mirklim.

Rotas ar akvamarīnu – atmošanās akmeni

Akvamarīns ir minerāla berila paveids unikālā zilganzaļā krāsā. Apburošās krāsas un labvēlīgās ietekmes dēļ, akmens jau tūkstošiem gadu ir ļoti populārs juvelierizstrādājumu pasaulē. Tas ir noteikts par marta mēnesī dzimušo akmeni. Kā pirmā pavasara mēneša dzimšanas dienas akmens tas pārstāv transformāciju un atdzimšanu. Tiek asociēts ar mieru, harmoniju un skaidrību.

Rotas ar akmeņiem pasteļtoņos

Maigi rozā, zaļš, zils, violets, dzeltens – šie ir toņi, kas īpaši piestāv pavasarim. Rotas ar akmeņiem maigos pasteļtoņos radīs pavasarīgu un pamanāmāku tēlu, taču tai pat laikā nebūs pārāk uzkrītoši. Pasteļtoņi ir pāreja no pelēcīgajiem uz spilgtajiem toņiem. Gluži kā pavasaris – pāreja ziemas uz vasaru. Pasteļtoņos pieejami pusdārgakmeņi – ametists, kvarcs, topāzs, prazeolīts, citrīns, akvamarīns un citi. Rotas ar pusdārgakmeņiem pieejamas ļoti plašā izvēlē, tāpēc ikviena atradīs sev piemērotāko.

Rotaļīgas un jauneklīgas rotas

Tikai pavasarī jūtamais īpašais gaiss un spožie saules stari sniedz papildu enerģiju un vēlmi pēc dzīves tveršanas vēl plašāk, vēl vieglāk. Mazāk nopietnības, vairāk dzīvesprieka. Savam tēlam vieglumu piešķirsiet ar rotām, kurās dažādu krāsu un izmēru akmeņi veido rotaļīgu saspēli.

Romantiskas rotas

Nav noslēpums, ka pavasarī gaisā virmo iemīlēšanās sajūta! Romantisko noskaņojumu un vieglo pacilājumu radīs rotas ar smalkiem mežģīņu rakstiem, ar akmeņiem maigi rozā krāsā, piemēram, rozā kvarcu vai rotām sirds formā. 

Rotas ar dabas motīviem

Pavasarī mostas viss! Mostas daba, atplaukst pavasara ziedi, atlido putni. Tāpēc, ja izvēlēsieties rotas ar pirmajiem pavasara vēstnešiem, jūsu tēls viennozīmīgi paudīs pavasara atnākšanu. Rotu kolekcijās pieejamas izsmalcinātas un dizaineru radītas rotas ar ziediem, putniem, taureņiem, kukaiņiem, dažādiem dzīvniekiem un pat abiniekiem!

Raksta autors ir GRENARDI – eksperts ekskluzīvo rotu pasaulē.

Šo un citus rakstus par rotu pasauli lasiet GRENARDI digitālajā žurnālā Grenazine.lv – https://grenazine.lv/ 

pop-up-image