5 iemesli nēsāt saulesbrilles arī rudenī un ziemā

1. AIZSARDZĪBA NO UV STAROJUMA

Ultravioletais starojums jeb UV iedalāms trijās kategorijās. UV-C absorbē Zemes ozona slānis un tas kaitīgā veidā līdz mums nenonāk. Savukārt, UV-A un UV-B radiācija var atstāt sekas uz cilvēka veselību.

To, cik spēcīgs ir ultravioletais starojums, nosaka UV indekss. Latvijā tas rudenī un ziemā ir 0-2 jeb zems. Tas nozīmē, ka, ja laiks ir apmācies, saulesbriļļu nēsāšana nav nepieciešama. Taču ieteicams acis tomēr aizsargāt saulainās dienās, it īpaši, ja uzsnidzis. Tad gaisma ir īpaši spoža un var kaitēt acīm. Saulainā dienā svaigs un tīrs sniegs var atstarot pat līdz 80% UV starojuma – līdz ar to radiācijas līmenis jārēķina dubultā.

2. AIZSARDZĪBA VĒJAINĀ LAIKĀ

Ja ilgstoši uzturies ārā ziemas dienā, ieteicams acis pasargāt no aukstajiem ziemas vējiem, kas var izraisīt kairinājumu un sausumu, it sevišķi kombinācijā ar stipru sauli. Saulesbrilles radīs mehānisku aizsardzību gan pret auksto gaisu, gan putekļiem.

3. DROŠĪBA VADOT AUTO

Ja ilgstoši uzturies ārā ziemas dienā, ieteicams acis pasargāt no aukstajiem ziemas vējiem, kas var izraisīt kairinājumu un sausumu, it sevišķi kombinācijā ar stipru sauli. Saulesbrilles radīs mehānisku aizsardzību gan pret auksto gaisu, gan putekļiem.

Gluži tāpat kā vasarā, arī aukstajos gada mēnešos vēlamies būt droši par ceļa redzamību, sēžoties pie stūres. Turklāt ziemā papildu atspīdumu rada sniegs un apledojums, tāpēc autovadītājiem saulesbrilles ieteicams lietot visu gadu, neskatoties uz to, ka saule šajā laikā spīd retāk.

4. GALVASSĀPES UN MAZĀS KRUNCIŅAS

Acu zīlītes kontrolē to, cik daudz gaismas nonāk acs tīklenē. Piemēram, zemā apgaismojamā zīlītes paplašinās, lai palielinātu gaismas daudzumu. Savukārt, spožā gaismā tās saraujas, lai gaismas daudzumu samazinātu.

Ja saules gaisma ir ļoti stipra, zīlīte nespēj pietiekoši sarauties un tas tiek kompensēts, samiedzot acis. Ilgstoši atrodoties šādā stāvoklī, rodas divi nevēlami efekti. Pirmkārt, ilglaicīgas samiegšanās rezultātā var sākties galvassāpes. Otrkārt, tas veicina mazo krunciņu veidošanos ap acīm.

Nereti tieši rudenī un ziemā aizmirstam saulesbrilles mājās un ilglaicīgi pakļaujam savas acis nevajadzīgai slodzei saulainā laikā.

5. STILS

Gan klasiskie, gan ekscentriskie briļļu rāmji ir lieliski pieskaņojami pie ziemas garderobes, lai šajā laikā varētu ne tikai pasargāt acis, bet arī izskatīties lieliski. Lūk, dažas idejas.

Komplektā ar siltu mēteli vai elegantu kažoku, īpaši piestāvēs modernās Versace saulesbrilles.

Sportiskam stilam – parkām, pufīgajām jakām un šallēm, cepurēm – viegli pieskaņot gan klasiskos, gan neierastākus Polo Ralph Lauren briļļu rāmjus. Īpaši trendīgi šosezon ir tieši sportiskie modeļi, kas ne tikai aizsargā acis no visiem leņkiem, bet arī parāda valkātāja izcilo stila izjūtu.

Ja vēlies papildināt savu rudens garderobi ar šajā sezonā aktuālām saulebrillēm, piedāvājumu no vadošajiem zīmoliem vari apskatīt Bergamo.lv, bet piemērīt – veikalā Bergamo i/c Sky&More 2.stāvā.

Raksta autors – Bergamo Eyewear.

pop-up-image